ساخت قالب تزریق پلاستیک

خدمات ساخت قالب تزریق پلاستیک

خدمات ساخت قالب تزریق پلاستیک از فرآیندهای بسیار پر کاربرد می باشد چرا که به این وسیله تمام صنایع در زمینه های مختلف قادر خواهند بود محصولات خود را با بهترین کیفیت تولید کنند. گروه دقیق سازان پیشرو با تجربه فراوان و‌ به عنوان بهترین قالب سازی تزریق پلاستیک در تهران این افتخار را دارد که کیفیت و دقت را به مشتریان خود عرضه می دارد. در زمینه فروش قطعات قالب تزریق پلاستیک می توانید با کارشناسان خبره و ماهر این گروه مشورت نمایید.

خدمات قطعه سازی به چه صورت است؟ برای کسب اطلاعات بیشتر کلیک کنید..

ساخت قالب تزریق پلاستیک

طراحی قبل از ساخت قالب تزریق پلاستیک

قبل از این که در کارخانه ها به ساخت قالب تزریق پلاستیک پرداخته شود طراحان کارکشته و متخصص گروه این قالب ها را طراحی کرده و روی آن کار می کنند. ابتدا مدل را به بهترین وجه ممکن طراحی کرده و بعد از اتمام این مرحله و رعایت تمام نکات لازم به موارد بعدی می پردازند. در این مسیر باید یک‌ سری نکات و قوانین را حتما رعایت نمود.

از جمله می توان ضخامت کار، زاویه خروج، جلوگیری از ایجاد حباب و سایر موارد را نام برد. روش های مختلفی برای کارکرد این قالب ها در دستگاه تزریق پلاستیک وجود دارد. سیستم هایی همانند تزریق پلاستیک یا قالبسازی پلاستیک ، خنک‌ کاری، پران و سایر روش ها را می توان در این زمینه به کار برد.

قالب تزریق از چه جنسی تولید می شود

اصولا در ساخت قالب تزریق پلاستیک از جنس فولاد استفاده می شود‌. اما نوع قطعه و میزان ضرب و کارکرد آن ها بسیار متفاوت است و باید بر طبق آن جنس قالب ها را مشخص نمود. برای ساخت قالب ها ابزار و ماشین آلات متعددی استفاده خواهد شد. دستگاه فرز، دستگاه تراش سی ان سی، دستگاه وایر کات سی ان سی، اسپارک و دریل از ابزارهای مهم در این زمینه به شمار می روند.

ساخت قالب تزریق پلاستیک

استفاده از ماشین در ساخت قالب تزریق پلاستیک

پس از طراحی و طی مراحل ساخت قالب تزریق پلاستیک باید این قالب ها کاملا مورد تست و آزمایش قرار بگیرند. پس از بررسی و تست می توان قالب ها را به مرحله تولید رساند. برای گذر از این مراحل باید از ماشین تزریق استفاده نمود. این ماشین ها بر اساس مقدار جنس مورد نیاز در حفره ها متفاوت است. این نکته را حتما مد نظر قرار دهید که هر چه وزن جنس استفاده شده در ساخت قالب تزریق پلاستیک بیشتر باشد باید از  ماشین تزریق بزرگتری استفاده نمایید.

بررسی قیمت قالب تزریق پلاستیک

پس از ساخت قالب تزریق پلاستیک نوبت به تعیین قیمت می شود که باید گفت عوامل متعددی بر قیمت ها تاثیر می گذارند. از جمله این عوامل مهم ابعاد قطعه می باشد که می توان آن را مهم ترین عامل دانست.

هر چه ابعاد قطعه بزرگ تر باشد میزان ابعاد فولاد مورد استفاده نیز بزرگتر و طبعا قیمت بیشتر خواهد شد. نوع مکانیزم قالب نیز بر قیمت تاثیر مستقیم دارد. از عوامل دیگر می توان کیفیت سطح پلاستیک را نام برد. این عامل روی ساعت ماشین کاری و سایر فرایند ها تاثیر دارد.

نکته مهم دیگر تیراژ تولید قطعات می باشد. همچنین باید گفت که هندسه و مدل های قطعات نیز قیمت رل تحت تاثیر قرار می دهد. نکته ای که باید در نظر گرفته شود این است که به کار بردن قطعات پیش ساخته می تواند دقت کار را افزایش داده و هزینه تولید قالب را کاهش دهد.

مراحل ساخت قالب تزریق پلاستیک

در این قسمت قصد داریم برای آشنایی بیشتر شما مراحل ساخت قالب تزریق پلاستیک را مرور کنیم. در اولین گام در مسیر ساخت این قالب ها اتصال قالب تزریق پلاستیک از قسمت کفشک‌ به گیره دستگاه تزریق می باشد. پس از این کار مواد مذابی که مورد نظر است و دمای مناسب پیدا کرده است را تخت فشار بالایی به حفره های قالب تزریق می نمایند.

این مواد مذاب باید خنک شوند تا قالب شکل خود را پیدا نماید. این فرایند پس از تماس با قسمت سرد قالب صورت می گیرد و این مواد مذاب کاملا منجمد می شود. اما پس از طی این مرحله قالب تولید شده باید از قالب جدا شود که برای این کار تز سیستم پران استفاده خواهد شد. در نهایت قطعه مورد نظر با کیفیت بسیار بالا عرضه خواهد شد.

بیشتر بخوانید: قالب پریفرم چیست؟

ساخت قالب تزریق پلاستیک

سخن پایانی

در مسیر ساخت قالب تزریق پلاستیک باید تمام اصول را به کار برد و‌ نهایت دقت را انجام داد. از این رو می توانید گروه تخصصی دقیق سازان پیشرو را به عنوان بهترین و کارآمد ترین قالب سازی تزریق پلاستیک در تهران انتخاب نمایید.

همچنین در این سایت فروش قطعات قالب تزریق پلاستیک نیز انجام می شود. تماس با واحد فروش و کارشناسان ما راهگشای شما بوده و این امکان برای شما فراهم می شود که در اسرع وقت کیفیت را خریداری نمایید.

5/5 - (4 امتیاز)

Leave a Reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *