سفارش و طراحی قالب صنعتی

سفارش و طراحی قالب صنعتی در سریعترین زمان

یکی از سفارشات و درخواست های کارخانجات و کارگاه های تولیدی صنعتی، انواع قالب های کاربردی برای صنایع مختلف است. با بررسی نکات کلیدی در سفارش و طراحی قالب صنعتی همراه ما باشید.

انواع قالب های صنعتی

انواع قالب های صنعتی در چهار نوع قالب سازی پلاستیک، قالب سازی دایکاست، قالب سازی اکستروژن و قالب های فلزی تقسیم بندی می شود. هر کدام دارای تجهیزات اختصاصی و تکنیک های خاصی برای تولید است. با جدید ترین دستگاه های روز دنیا بر اساس الگوریتم ها و الگوهای طراحی شده توسط نرم افزار قابل انجام است.

تولید قطعات به روش تراشکاری و CNC چگونه صورت میگرد؟

صفر تا صد سفارش و طراحی قالب صنعتی

  • مرحله اول بررسی سفارش مشتری

مشتری باید با توجه به استانداردهای عمومی، تمامی ابعاد اندازه و موارد ضروری در سفارش قالب و طرح مورد نظر را به کارگاه یا کارخانه تولید قالب ارسال نماید. مهندسان و متخصصان با استفاده از ابزار ها و متالوژی های کارگاه، جنس قالب، مواد قابل استفاده و اقدامات لازم برای بهبود کیفیت قالب را بررسی می کند تا اقدام به طراحی اولیه و نهایی محصول نمایند.

در این روش نتایج تحلیل شده و گزینه های رفع خطا بررسی می‌ شود که باید زیر نظر افراد متخصص تمام قابلیت های ساخت قطعه و قالب مورد نظر بررسی و تحلیل شود. در ادامه به مراحل بعدی سفارش و طراحی قالب صنعتی می پردازیم.

مرحله دوم طراحی توسط نرم افزار

  • مرحله دوم طراحی توسط نرم افزار

پس از ارسال نتیجه نهایی از قسمت امکان سنجی و بررسی قابلیت های ساخت محصول مورد نظر برای طراحی اولیه به قسمت تخصصی طراحان ارسال می شود که با استفاده از نرم افزار های تخصصی تمام مستندات جمع آوری شده را به کار گرفته و طرح های اولیه دو بعدی و سه بعدی را طراحی نمایند. در نظر داشته باشید ابعاد قالب بسیار مهم بوده که در طرح نهایی زیر نظر کارشناسان مجموعه انجام می شود.

برای انجام طراحی های مربوط به انواع قالب سازی فلزی و پلاستیک به مجموعه دقیق سازان مراجعه نمایید تا با به کارگیری تجهیزات مختلف تخصصی مراحل دقیق سفارش و طراحی قالب صنعتی انجام شود.

  • مرحله سوم ساخت و طراحی توسط ماشین افزار

طرح نهایی که توسط نرم افزارهای اختصاصی به شکل دو بعدی و سه بعدی طراحی شده توسط واحد ساخت و ماشین افزار دریافت شده و قابلیت ساخت و الزامات مربوط را بررسی می نمایند. در نتیجه توسط دستورالعمل ها و استانداردهای ساخت بین المللی پروژه ساخت مکانیکی دستگاه انجام شود. قطعه طراحی شده دارای بخش های اصلی و فرعی بود که باید توسط چک لیست جامع مورد بررسی قرار گرفته باشد. در نهایت قالب برای تست به واحد دیگری ارسال می شود. برای آشنایی با خرید قالب سنبه ماتریسی قالبی کلیک کنید

  • مرحله چهارم تست و بررسی قالب ساخته شده

در مرحله چهارم سفارش و طراحی قالب صنعتی، بخش های اصلی و فرعی قالب طی فرایند قالب گیری انجام شده و تمامی پارامتر های اجرایی برای ساخت قالب در نظر گرفته می شود. در انتها باید کیفیت قالب توسط کارشناسان تست و بررسی شود. هرگونه سفارشی در مورد ساخت قالب های صنعتی دارید، می توانید به مجموعه دقیق سازان مراجعه کرده و درخواست خود را ثبت نمایید.

  • مرحله پنجم اعمال تغییرات نهایی و تحویل مشتری

ممکن است پس از ساخت قالب نیاز به اعمال تغییرات و اصلاحاتی باشد که پس از اعمال تغییرات به واحد بررسی و کارشناسی ارسال می ‌شود که تمام مستند سازی ها انجام شده و تغییرات نهایی ثبت شود. اگر قطعه ساخته شده همخوانی با سفارش مشتری باشد، خط تولید قالب راه افتاده و تحویل مشتری می شود.

مرحله دوم طراحی توسط نرم افزار

چگونگی ساخت و کاربرد قالب تزریق پلاستیک

قالب تزریق پلاستیک یکی از معروف ترین و کاربردی ترین قالب های صنعتی بوده برای ساخت صنایع غذایی، پزشکی، داروسازی، صنایع الکترونیکی، اتومبیل سازی و غیره مورد استفاده قرار می گیرد. تمامی محصولات در در تیراژ بالایی ساخته می ‌شود.

طی فرایند قالب گیری مواد مذاب داخل قالب هدایت شده و پس از سرد شدن مواد به حالت جامد تبدیل می شود. برای اطلاعات بیشتر در مورد سفارش و طراحی قالب صنعتی، مقالات سایت دقیق سازان را مطالعه نمایید. هرگونه سوالی در مورد سفارش قالب داشتید با کارشناسان مجموعه در میان بگذارید.

قالب سازی صنعتی چگونه است؟ بیشتربخوانید

Leave a Reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نیاز به راهنمایی داریدWhatsApp؟ ارتباط با ما