فنر قالب سازی

فنر قالب سازی به چه صورت انجام می شود

فنر قالب سازی :یکی از قطعات کاربردی و استاندارد در قالب سازی فنر ها بوده که در انواع مختلفی با توجه به نیاز بازار ساخته می شود. این قطعه در صنایع مختلف مورد استفاده قرار می گیرد. در ادامه به روش تولید فنر قالب سازی می پردازیم و موارد مهم در باب فنر قالب سازی بررسی می کنیم.

فنر و کاربرد های خاص آن

هر جسمی که دارای خاصیت کشسانی و ارتجاعی داشته باشند، فنر گفته شده و در صنایع خودرو سازی و ساخت تجهیزات صنعتی و خانگی مورد استفاده قرار می گیرد. فنر های گوناگونی در صنعت ساخته می‌شود اما فنر های مارپیچ فشاری بیشتر از فنر های دیگر کاربرد داشته و قالب های فلزی فنر های مارپیچی بیشتر از فنر های دیگر مورد استفاده قرار می گیرد.

دلایل استفاده از فنر مارپیچ در ساخت قالب

فنر های مارپیچی در خلاف جهت حرکت پرس حرکت کرده و به صورت خطی جا به جا می شود. فنر مارپیچ فشاری استوانه ای جزء معروف ترین و رایج ترین انواع قالب های استفاده شده در قالب های فلزی محسوب می شود. با پیچیده شدن به دور میله استوانه ای، فنر به وجود می آید. اگر قصد ساخت فنر برای سیم هایی با قطر بیشتر را دارید، می توانید در دمای بالا این کار را انجام دهید.

سنبه ماتریس چیست بیشتربخوانید

قالب فنر

کاربرد اصلی فنر قالب سازی

در انواع قالب های فلزی متحرک نیرو به قطعه و صفحه نگهدارنده پایین وارد می شود. اگر نیرو بیش از حد باشد باعث شکسته شدن دو صفحه یا آسیب دیدگی به قطعه کار می شود. برای جلوگیری از آسیب و شکسته شدن صفحه از فنر استفاده می‌کنند. در نتیجه فنر برای تعدیل فشار ایجاد شده و نیرو مورد استفاده قرار می گیرد. پس از ساخت قالب نیاز به خارج کردن قطعه از درون دستگاه است که وجود فنر باعث خروج آسان آن از دستگاه می شود.

فنر قالب سازی انواع مختلفی داشته که هر کدام با رنگ خاصی قابل مشاهده است. رنگ ها در واقع میزان مقاومت آن را نمایش می دهد. یکی از تفاوت های انواع فنر قالب سازی ضخامت مفتول آن ها است.

موارد مهم در فنر قالب سازی

استفاده نادرست از فنر قالب سازی در ساخت قالب های مختلف باعث کاهش عمر فنر می شود و در نهایت عملکرد صحیح خود را از دست می دهد و کاهش عمر دستگاه ممکن است فنر صدمه دیده و آسیب های دیگری را وارد دستگاه نماید. هر فنر قالب سازی دارای ظرفیت خاصی بوده و استفاده از حداکثر طول فنر باعث صدمه یا شکسته شدن فنر قالب سازی می شود.

برای خرید دستگاه تولید ماسک پزشکی و آشنایی با این دستگاه کلیک کنید

اگر فنر ها را به مدت طولانی فشرده نگه دارید، باعث ایجاد حالت غیر طبیعی شده و عملکرد صحیح خود را از دست خواهد داد. در صورتی که قصد استفاده از چندین فنر به صورت موازی را دارید، از وزن برابر ایجاد شده بین فنر های مختلف اطمینان حاصل نمایید. تغییر طول کلی اهمیت بسیاری داشته و باعث توازن بین فنر ها می شود.

آشنایی با انواع فنر قالب سازی

برای استفاده صحیح از فنر از جمله فنر قالب سازی می توانید به کاتالوگ سازندگان فنر مراجعه نمایید. نکات مهمی برای تسلط بیشتر شما ارائه می شود. برخی اصطلاحات کاربردی برای کاربران دستگاه حائز اهمیت است و مورد توجه مصرف کنندگان قرار می گیرد. در نظر داشته باشید فنر قالب سازی در چهار رنگ مختلف ساخته می‌شود که می توانیم به رنگ های سبز، آبی، قرمز و زرد اشاره نماییم.

جهت سفارش ساخت انواع قالب های تزریق پلاستیک، قالب ریخته گری، فنر قالب سازی و موارد مشابه می توانید به مجموعه دقیق سازان مراجعه کرده و یا با مشاوران مجموعه تماس حاصل نمایید. جهت استعلام قیمت نیز با کارشناسان دقیق سازان ارتباط داشته باشید.

فنر سازی

کاربرد فنر مارپیچ در قالب های فلزی

مهمترین کاربرد فنر قالب سازی، ساخت فنر مارپیچ بوده که در بسیاری از قالب های فلزی استفاده می شود. هدف از آن جلوگیری از جا به جایی نامطلوب و چروکیدگی قطعه کار است. همچنین کاربرد فنر در ساخت انواع محصولات دیگر از جمله شکل دهی به سطح ماتریس چسبیده و جداسازی آن مورد استفاده قرار می گیرد.

برای اطلاعات بیشتر و سفارش محصولات مورد نظر خود را به سایت دقیق سازان مراجعه نمایید. همچنین اگر قصد سفارش و ساخت انواع قالب ریخته گری، قالب پرس، قالب تزریق پلاستیک و غیره را دارید، به مجموعه دقیق سازان مراجعه کنید.

در اینجا بخوانید قالبسازی دایکست چیست

Rate this post

Leave a Reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *