قالبهای تزریق پلاستیکی در چین و تفاوت آن با قالب های ایرانی

قالبهای تزریق پلاستیکی در چین و تفاوت آن با قالب های ایرانی

قالبهای تزریق پلاستیکی در چین و تفاوت آن با قالب های ایرانی

امروزه تقریباً تمامی صنایع از قالب و قالب سازی استفاده می کنند .صنعت تولید قالب تزریق پلاستیک امروزه به یکی از پر رونق ترین صنایع در کشورها تبدیل شده است. کشور چین به عنوان یکی از بزرگترین تولید کننده های قالب تزریق پلاستیک در دنیا شناخته می‌شود.

چین با داشتن جمعیت بسیار زیاد و نیروی کار مناسب توانسته است به راحتی صنعت تولید قالب و مصرف قالب مخصوص قالب تزریق پلاستیک در دنیا را بومی سازی کند. شهر های گواندونگ و جیانگ سو و همچنین کل استان شاندونگ امروزه به عنوان قطب های تولید قالب تزریق پلاستیک شناخته می‌شوند.

درآمد بخش های تولید طراحی قالب و همچنین استفاده از قالب تزریق پلاستیک در این سه منطقه از سال 2006 تا به امروز سه برابر رشد داشته است و.

طبق تحلیل های صورت گرفته این مقدار از درآمد ها همچنان جایی رشد داشته و رشد بالاتری را نیز تجربه خواهد کرد . شما در این مقاله با مزایای و معایب قالب سازی در کشور چین آشنا خواهید شد . با ما همراه باشید .

ساخت قالب تزریق پلاستیک در چین

آیا ساخت قالب تزریق پلاستیک در چین مقرون به صرفه است ؟

امروزه در کشور چین انواع قطعات و دستگاه های مشابه نمونه های اصلی آنها که در کشور های اروپایی مورد استفاده قرار می گیرند طراحی و کپی می شود. معمولاً کیفیت این دستگاه ها و قطعات همپای نمونه های اروپایی و آمریکایی است .

مزیت اصلی این است که فرآیند ساخت و تولید این قطعات در چین ارزان تر تمام می شود و در نتیجه قیمت نهایی محصول نسبت به مشابه های اروپایی بسیار ارزان تر است . البته در بعضی موارد کیفیت نهایی محصول هم نسبت به مشابه های اروپایی بسیار پایین تر است .

فرآیند ساخت و طراحی قالب در چین به دلیل استفاده از نیروی تحصیل کرده ارزان قیمت بسیار مناسب تر است .همچنین بخش هایی از روند تولید قالب در چین به وسیله دست انجام می شود که باعث کاهش هزینه ها می شود .

امروزه چین در زمینه تولید قالب و ساخت قالب تزریق پلاستیک در دنیا بسیار حرفه ای و با کیفیت عمل می کند و قالب های ساخته شده در این کشور از کیفیت مناسبی برخوردار هستند .

دستگاه های تزریق پلاستیک در چین به صورت پیوسته و 24 ساعته فعال هستند .

ساخت قالب تزریق پلاستیک در چین

همچنینی این کارگاه ها در تماماً 7 روز هفته مشغول به کار هستند و تعطیلی ندارند.

با توجه به اینکه دستگاه های تزریق پلاستیک در چین عمدتاً جدید و بروز بوده فرآیند صرفه جویی در مصرف برق و سوخت در این دستگاه ها بسیار بالا می باشد و هزینه های کمتری در زمینه انرژی مصرف می کنند.

با استفاده از این عوامل هزینه نهایی تولید قطعه با استفاده از قالب تزریق پلاستیک در چین بسیار کمتر از جاهای دیگر است .

ویژگی شرکت های تولید کننده قالب تزریق پلاستیک در چین

استفاده از ظرفیت های تولید قالب تزریق پلاستیک در چین تنها به ارزان بودن آنها محدود نمی شود.

این صنعت در چین دارای ویژگی های زیادی است که باعث می‌شود از تمام نقاط جهان به این کشور رفته و فرآیند تولید قالب تزریق پلاستیک خود را به کارگاه های این کشور بسپارند. برخی از این ویژگی‌های عبارت‌اند از :

– روند قالب‌سازی در این کشور به صورت خودکار و اتوماتیک انجام می شود .

– مواد اولیه در تولید قالب در این کشور عمدتاً از فولاد که دارای کیفیت بسیار بالایی هستند.

– امروزه در کشور چین از آخرین روش ها برای تولید قالب تزریق پلاستیک استفاده می‌شود . فرقی نمی‌کند که کارگاه های کوچک باشند و یا تولیدی های صنعتی بزرگ ، همه از آخرین روش‌ها و نرم افزارها برای تولید قالب تزریق پلاستیک استفاده می کنند .

– تمام کارگاه ها و کارخانه های تولید قالب تزریق پلاستیک در چین دارای سیستم کنترل کیفیت و سنجش کارایی قالب هستند که باعث می شود محصول نهایی تحویلی به مشتری از کیفیت بسیار بالایی برخوردار باشند .

– ظرفیت تولید با استفاده از کارگاه های همیشه فعال و نیروی کار ارزان قیمت در چین بسیار بالا است

– تقریباً اکثر افراد شاغل در کارگاه های تولید قالب تزریق پلاستیک در چین دارای تحصیلات بالایی هستند . این افراد به دانش های بروز در زمینه تولید و طراحی قالب دسترسی دارند و از امکانات بروز و مدرن استفاده می کنند .

– میزان انحراف و خرابی و عیب در قالب تزریق پلاستیک تولید شده در کشور چین بسیار کم است

ساخت قالب تزریق پلاستیک در چین

تولید قالب تزریق پلاستیک در چین بهتر است یا در ایران ؟

امروزه به دلیل افزایش شدت تحریم ها و همچنین بالا رفتن هزینه ها و کاهش ارزش پولی کشورمان هزینه های تولید قالب تزریق پلاستیک در چین بسیار بالا رفته است .

همچنین به دلیل فشار وارد شده در تحریم ها اکثر کارگاه های داخلی ایران دست به کار شده و خود نیاز های خود داخلی کشور را در زمینه تولید قالب تزریق پلاستیک برطرف کرده اند .

امروز صنعت تولید قالب تزریق پلاستیک در ایران به دلیل محدودیت های ذکر شده رشد بسیار بالایی داشته همچنیین کیفیت نهایی این محصولات نیز نسبت به نمونه های خارجی و چینی در یک سطح و حتی بالاتر قرار دارد.

قیمت نهایی تمام شده برای این محصولات تیز بر اساس ارزش ریالی آنها نسبت به نمونه های خارجی بسیار مقرون به صرفه تر می باشد .

https://china-plastic-injection-molding.com/

Leave a Reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

با دقیق سازان پیشرو: روند پیشرفت کار خود را در ناحیه کاربری خود ببینید مشکلات قالبسازی را فراموش کنید خرید مواد اولیه مناسب را به ما بسپارید محصول نهایی را بخواهید   از طراحی تا تولید با شما هستیم قالب نسازید!!!! قرارداد قطعه ببندید 

نیاز به راهنمایی دارید؟ ارتباط با ما