قالب سازی تزریق پلاستیک در تهران

قالب سازی تزریق پلاستیک در تهران

یکی از فناور های ارزنده قالب سازی بوده که در انواع و اشکال فلزی و پلاستیکی تولید می شود. برای بررسی و توضیحات مربوط به قالب سازی تزریق پلاستیک در تهران با ما همراه باشید.

منظور از قالب سازی تزریق پلاستیک چیست؟

برای تولید و عرضه انواع محصولات پلیمری و پلاستیکی نیاز به قالب ها در انواع اشکال مختلف بوده که توسط شرکت های مختلفی در قالب ها طراحی و تولید می شود. در نظر داشته باشید برای تولید قالب پلاستیکی از انواع متریال ها مانند سیلیکون، گچ و چوب استفاده می شود. در نتیجه بر حسب نوع سفارش مشتری و کاربرد آن می ‌تواند متفاوت باشد.

قالب سازی تزریق پلاستیک معمولاً در تیراژ بالا تولید می شود و برای اینکه مقاومت بالایی داشته باشد از آلیاژهای فلز نیز استفاده می شود. انتخاب متریال قالب به موارد استاندارد جهانی و سفارش مشتری بستگی دارد. هر چقدر مقاومت قالب بیشتر باشد، هزینه بیشتری نیز خواهد داشت.

تولید انبوه قطعات فلزی و پلاستیکی بیشتربخوانید

موارد استفاده از قالب های پلاستیک

قالب باعث تکرار و تولید انبوه محصولات مورد نیاز می شود. افرادی که قصد تولید محصولات با تیراژ بالا در یک شکل و قالب هستند، از قالب های پلاستیکی استفاده می کنند. به عنوان مثال می توانیم به تولید لوازم الکترونیکی، تجهیزات صنعتی، خودروسازی، تولید انواع محصولات غذایی و نوشیدنی اشاره نماییم. قالب پلاستیک در تولید محصولات مرتبط با داروسازی و پزشکی نیز کاربرد بسیاری دارد.

قالب سازی تزریق پلاستیک در تهران

هدف از قالب سازی تزریق پلاستیک چیست

قالب سازی پلاستیک مزایای بسیاری دارد که می توانیم به عنوان مثال به افزایش دقت تولید، کاهش هزینه تولید و افزایش سرعت و بازدهی محصول اشاره نماییم. استفاده قالب اختصاصی مراحل میانی مانند رنگ آمیزی و پرداخت را حذف می کند. در نتیجه باعث عملکرد مثبت قطعات تولید شده می شود.

در نظر داشته باشید مواردی را ارائه اشاره کردیم، بخشی از مزایای قالب سازی تزریق پلاستیک است. برای اطلاعات بیشتر در مورد خدمات قالب سازی و تولید قطعات پلاستیکی و فلزی با سایت دقیق سازان پیشرو همراه باشید.

انواع قالب سازی تزریق پلاستیک

قالب های پلاستیکی در دو نوع مختلف به صورت عمومی تولید می شود که می توانیم به قالب های با راهگاه سرد و قالب های با راهگاه گرم اشاره نماییم. هر کدام در صنعت ویژگی ها و مزایای منحصر به فردی را دارا است. امروزه کوچیک ترین تجهیزات الکترونیکی و برقی نیز دارای قالب بوده و با پیشرفت تکنولوژی نیاز جامعه برای تولید قطعات بیشتر بیشتر شده و در نتیجه قالب ها در ابعاد و متریال های بیشتری تولید می شود.

حفره ها و محافظ های قالب سازی تزریق پلاستیک

قالب های تک حفره ای دارای مقدار تولید قطعه پلاستیکی محدودی بوده و به همین خاطر از نظر مسائل اقتصادی و زمان ساخت مقرون به صرفه تر از انواع دیگر است. اگر مقدار تولید قطعه پلاستیکی بیشتری را دارید، از قالب چند حفره ای استفاده نمایید. قالب های چند حفره ای در ساخت قطعه های کوچک تر نیز بسیار موثر است. در نظر داشته باشید قالب های چند حفره ای قیمت بالاتری نسبت به انواع دیگر را دارا است.

تجهیزات تولید و ساخت قالب تزریق پلاستیک

برای ساخت قالب ها در کارخانه های تولید قالب از تجهیزات اختصاصی مانند ماشین فرز، ماشین تراش، سی ان سی، انواع دریل ها وایرکات خط و غیره استفاده می شود. برای تولید قالب های منحصر به فرد نیاز به تجهیزات اختصاصی خواهد بود. یکی از نیاز های جامعه امروزی با توجه به فناوری های جدید، ساخت و تولید قالب های سفارشی است. به همین دلیل تقاضا در بازار رو به افزایش است.

قالب سازی تزریق پلاستیک

مراحل قالب سازی تزریق پلاستیک

برای ساخت قالب از طریق تزریق پلاستیک باید موارد مختلفی مانند ماده ترموپلاست، ماشین تزریق و پارامترهای قالب گیری را در نظر داشته باشید. مهم ترین بخش فرآیند تزریق پلاستیک بخش طراحی بوده که از روش نرم افزاری استفاده می شود. محصول در نرم افزارهای اختصاصی از نظر دمای  قالب، دمای ذوب، فشار تزریق و زمان تزریق بررسی شده و برنامه ریزی می‌ شود تا قطعه مورد نظر شبیه سازی شود.

با استفاده از تجهیزات سخت افزاری و مواد اولیه لازم قالب های مورد نظر طراحی می شود. برای سفارش انواع قالب ها با طرح های مورد نظر و مشاوره جهت قالب سازی تزریق پلاستیک با مجموعه دقیق سازان پیشرو در ارتباط باشید.

Rate this post

Leave a Reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *