قالب سازی تهران

قالب سازی تهران

قالب سازی تهران :طراحی و تولید قالب یکی از مهم ترین مراحل ساخت و عرضه محصولات فلزی پلاستیکی و سایر مترایل ها است. قالب باید دارای استاندارد های جهانی بوده و از مترال بادوام و مقاوم به توجه به نوع مصرف تولید شود. همراه ما باشد تا به نکات مهم در مورد قالب سازی تهران بپردازیم.

یکی از اولین بخش های ساخت محصولات مختلف، مرحله طراحی قالب و ساخت آن بوده که در گذشته با چوب و سنگ انجام می شد اما با توجه به پیشرفت صنایع و تکنولوژی از پلاستیک، فلز و پلیمر پلیمر های مختلف ساخته می شود. در ادامه به روش های قالب سازی انواع قالب  مصرفی می پردازیم.

قیمت قالب سازی فلزی بیشتربخوانید

موارد مهم در تولید قالب محصول

قالب در واقع محفظه‌ای بوده که با استفاده از آن انواع قطعه های الکترونیکی، پلاستیکی و فلزی در تعداد بالا به صورت یکسان و یک شکل تولید می شود. یکی از موارد مهم ماده اولیه ساخت قالب بوده که باید از تجهیزات بادوامی استفاده شود. به غیر از فلز و پلیمر، برخی قالب ها دارای جنس چوبی، سیمانی، گلی، پارچه ای، سنگی بوده که هر کدام برای کاربرد های خاصی مورد استفاده قرار می گیرد. در نظر داشته باشید تمام قطعه های صنعتی تولید شده نیاز به طراحی دقیق قالب دارد که با ویژگی های روز قالب سازی تهران و جهان ساخته شود.

فوت و فن طراحی قالب

طراحی قالب اولین بخش فرایند تولید و ساخت محصول محسوب می‌ شود و امروزه برای افزایش دقت قالب تولید شده از نرم افزار های سالید ورک، کتیا و سایر نرم افزارهای شبیه سازی و طراحی استفاده می شود. ترکیب علم و تکنولوژی با صنعت می توان قالب های با دقت چند برابر را تولید کرد. در نظر داشته باشید قبل از طراحی قالب، شکل سه بعدی آن نیز زیر نظر نرم افزار تست و بررسی می شود که در قالب سازی تهران باید توجه کرد.

ساخت قالب

پس از تست و بررسی قالب توسط نرم افزار های اختصاصی، فایل طراحی شده برای پرینتر های سه بعدی ارسال می شود. در نظر داشته باشید پرینتر های سه بعدی مختلفی در صنعت وجود دارد و می توان با ترکیب فناوری های دیگر مانند ریخته گری، تزریق پلاستیک، قالب پرس و غیره محصولات منحصر به فردی را تولید کرد.

برای اطلاعات بیشتر و سفارش محصول و دریافت مشاوره جهت طراحی و قالب سازی تهران با کارشناسان مجموعه دقیق سازان در ارتباط باشید.

ساخت قالب

انواع قالب های صنعتی

قالب های تولیدی باید دارای قدرت استحکام باشد. انواع قالب هایی که برای ریخته گری طراحی می شود، در صنایع خودروسازی، تولید و طراحی تجهیزات فلزی کاربرد دارد. قالب های ریخته گری جز مقاوم ترین قالب های صنعتی به شمار می رود. به عنوان مثال می توانیم به انواع قالب های ویژه قالب ماسه ای و غیره اشاره نماییم. هرکدام از روش ها در قالب سازی تهران، تکنیک های خاص خود را دارد.

مورد دوم در تولید انواع قالب های صنعتی، قالب تزریق پلاستیک بوده که جزء پر کاربرد ترین قالب های صنعتی محسوب می شود. قالب های تزریق پلاستیک قیمت مقرون به صرفه تری نسبت به سایر روش های ساخت قالب صنعتی دارد.

تکنولوژی ساخت قالب پلاستیکی تزریقی

قالب های تزریق پلاستیک جنس فولادی داشته و از تکنولوژی جدیدی در ساخت آن ها استفاده می شود. در نظر داشته باشید برخی از قالب های تزریق پلاستیک قیمت بالایی داشته و دارای دو بخش ثابت و متحرک است.

برای آشنایی و خرید دستگاه تولید ماسک پزشکی به این صفحه مراجعه کنید

مراحل تولید قالب پلاستیکی تزریقی

زمان فرایند تولید قالب تزریق پلاستیک بین دو ثانیه الی دو دقیقه زمان بر بوده و با توجه به اصول ساخت آن مورد تست و بررسی قرار می گیرد. در نظر داشته باشید، بهتر است در زمان تولید قالب تزریق پلاستیک، به مواردی مانند کانال تزریق مذاب، کانال خنک‌ سازی، کانال گرمایشی و هواگیری دقت نمایید. در نتیجه قطعه تولید شده در قالب سازی تهران بدون نقص و ایراد باشد.

ساختار قالب تزریق پلاستیک

ساختار قالب تزریق پلاستیک شامل محفظه قالب بود که از قسمت حفره قالب و ماهیچه ساخته شده است. حفره قالب در واقع صفحه ای بوده که قسمت فرورفته قالب روی آن سوار می شود. قسمتی که از قالب بیرون زده و روی حفره ساخته می شود، ماهیچه قالب نام دارد. بخشی از قالب به صورت ثابت و بخشی از آن به قسمت متحرک به ماشین تزریق متصل می شود که با نام نیمه متحرک شناخته می شود.

برای اطلاعات بیشتر در مورد قیمت قالب سازی تهران ، قالب تزریق پلاستیک، فلزی و مشاوره در مورد طراحی و تولید قالب های صنعتی با مجموعه دقیق سازان پیشرو در ارتباط باشید.

Leave a Reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نیاز به راهنمایی داریدWhatsApp؟ ارتباط با ما