قالب سازی یا قطعه سازی؟

قالب سازی یا قطعه سازی؟

قالب سازی یا قطعه سازی کدام یک ؟

واقعیت این است قطعه سازی بدون ساخت قالب امکان پذیر نیست! هر قطعه ای که بصورت عمده در اطراف ما یافت می شود بر اساس ترسیم ،پیاده سازی و تولید یک نمونه پدیدار شده است ، بطور اخص صنعت قالب سازی به عنوان یک صنعت اصلی ومادر توانسته گره گشای تولید انبوه انواع قطعات وملزومات باشد.شاید بتوان برای رفع یک مشکل با نمونه سازی یک محصول نیاز را بر طرف ساخت اما وقتی پای تولید انبوه در میان باشد قطعه سازی کاملا به قالب سازی وابستگی دارد.

قالب سازی یا قطعه سازی
قالب سازی یا قطعه سازی ؟

ایده های قالب سازی اصولا بر اساس ترسیم ساده شکل می گیرد به این صورت که یک نیاز واحتیاج باعث تکاپوی شخص برای ساخت و تولید تصویر ذهنی می گردد.بنا بر اصل کلی ایده  شما ابتدا در جامعیت بررسی وسپس قطعه ساز شروع به بررسی تمام ابعاد و اصول فنی می نمایند بر حسب نوع محصول متریال و شیوه های تولیدجنس قالب انتخاب و قالب ساز شروع به طراحی وساخت می نماید.

شاید این مقاله راهم بپسندید: تاریخچه قطعه سازی در ایران

بعد از اتمام فرایندهای کلی قالب آماده و تحویل قطعه ساز میگردد. در اینجاست که محصول نهایی پردازش وتحویل مشتری میگردد.در مرحله تولید قطعه ساز قالب را پیاده سازی و مواد اولیه انتخاب،ترکیب و تولید شده و با دانش فنی تولید در هم می آمیزد. یک محصول باکیفیت که خروجی فرایند قالب و قطعه سازی است به چند عنصر اصلی نیاز دارد :

  • ایده خوب
  • ساخت قالب باکیفیت
  • انتخاب مواد اولیه ومتریال مناسب
  • نیاز بازار

پس اگر فکر تولید در سر دارید کافیست انتخاب های درستی داشته باشید،مجموعه دقیق سازان پیشرو مفتخراست با تیمی از جوانان خلاق و دانش اموختگان رشته های فنی ومهندسی تمامی نیازهای شما را از ایده پردازی تا تولید بر عهده بگیرد  کافیست به ما بگویید که چه می خواهید! ما مسیر شما را همواره ودغدغه های شما را به فرصت تبدیل خواهیم کرد.

جمع آوری وتحقیق : مرتضی خسروی

دقیق سازان پیشرو تولید کننده انواع قطعات وقالب های صنعتی درایران

Rate this post

Leave a Reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *