قالب پریفرم

قالب پریفرم چیست؟

قالب پریفرم قطعه ای بسیار پرکاربرد و منحصر به فرد برای ساخت قطعاتی مثل بطری و سایر موارد می باشد. سعی گروه دقیق سازان پیشرو این است که شما را با انواع قالب ها و روش های تولید قالب ها و قطعات آشنا سازد. این گروه با اعضای مجرب و متخصص کارآمد ترین قالب سازی تهران می باشد. در ادامه با ما باشید و با این قالب بیشتر آشنا شوید.

بیشتر بخوانید: قالب سنبه و ماتریس چیست؟

توضیحات اساسی درباره قالب پریفرم

مطمئنا با دیدن انواع ظرف ها با شکل های متنوع و گوناگون در فروشگاه ها این سوال برای شما پیش می آید که چگونه تولید می شوند. اصولا همه این ظرف ها نیز از پلاستیک ساخته می شوند و به شکل های جذاب در می آیند. شکل دهی به پلاستیک مراحل جذابی دارد که در این فرایند از قالب پریفرم استفاده می شود‌. با به کار بردن این قالب ها ظروفی برای نگه داری غذا و خوراکی ها تولید خواهد شد.

در واقع باید گفت که ماده پلاستیکی مخصوص در این قالب ها تزریق شده و در نتیجه شاهد تولید شکل های جذاب و هیجان انگیز از ظروف خواهیم بود. برای تولید این ظروف ماده پلاستیکی به نام پلی اتیلن ترپتالات مورد استفاده قرار می گیرد. شکل این قالب ها بسیار منحصر به فرد و متفاوت می باشد و کاربردهای گوناگونی از آن انتظار می رود.

قالب دارای سطحی شفاف و هموار می باشد و همین امر باعث می شود که کاربردهای گوناگونی داشته باشد. همین قالب ها کیفیت ظروف را نشان می دهد.

قالب پریفرم

انواع متریال برای قالبسازی دایکست چگونه است؟برای کسب اطلاعات بشتر کلیک کنید.

نحوه تولید قالب پریفرم

در این قسمت بهتر است با نحوه تولید قالب پریفرم آشنا شوید. ظاهر این‌ قالب ها شبیه به یک لوله آزمایشگاهی است اما در واقع تفاوت های زیادی با این لوله ها دارد. مهم ترین تفاوت این است که این قالب ها بر خلاف لوله های آزمایشگاهی شکنندگی ندارند و می توان به طور مکرر آن ها را به کار برد و ریسکی ندارند.

نوع این قالب ها و وزن آن ها نوع بطری تولید شده‌ را نشان می دهد. بطری های تولید شده کاربرد های متقاوتی دارند به عنوان مثال در صنایع بهداشتی، غذایی و آرایشی می توان آن ها را به کار برد.

مزایای قالب پریفرم در تولید بطری ها

همان گونه که گفته شد از قالب سازی پریفرم برای تولید انواع بطری ها با کاربردهای متفاوت استفاده خواهد شد. در فرایندهای تولید انواع بطری از ماده گرانول پلی اتیلن ترفتالات  یا به طور خلاصه پت PET استفاده خواهد شد. این امر باعث کاهش هزینه‌ها شده و بازخوردهای اقتصادی مهمی به همراه دارد. در ادامه مهم ترین مزایای استفاده از پت را عنوان خواهیم کرد.

استحکام این ماده بسیار بالا می باشد و هزینه زیادی را در بر ندارد. ماندگاری و دوام این ماده بسیار بالا بوده و وزن بسیار سبکی دارد. شفافیت این ماده خیلی زیاد است. نکته مهم دیگر این است که این ماده به راحتی در دسترس است و ظاهری بسیار زیبا دارد‌.

طراحی قالب پریفرم

در مراحل تولید انواع بطری، مرحله طراحی از مهم ترین امور می باشد. گفتنی است که این مرحله حساس ترین و پیچیده ترین موضوع در تولید بطری ها به شمار می رود. نکات مهمی در مرحله طراحی قالب های پریفرم مورد نظر است که مهم ترین آن ها مسئله سازگاری با محیط زیست می باشد.

قابل ذکر است که نیازی نیست از الگوریتم ها و محاسبات مهم ریاضی برای تولید بطری ها استفاده شود. از این رو می توان گفت که مراحل کار تقریبا سخت است. از سوی دیگر منافع اقتصادی و بازخورد های زیست محیطی را نیز باید در نظر گرفت.

بیشتر بخوانید: مراحل طراحی جیگ و فیکسچر چکونه است؟

انواع قالب پریفرم را بشناسیم

در صنایع مختلف از انواع قالب پریفرم استفاده می شود. انعطاف پذیری بالا، سازگاری با محیط زیست و کاهش هزینه های جانبی از جمله موارد مهم در امر استفاده از قالب پریفرم می باشد. این قالب ها حالت واسطه دارند که تنوع کارایی آن ها بسیار زیاد است‌. بطری ها گستردگی زیادی دارند و به همین دلیل باید از قالب های متعدد استفاده شود‌.

قالب های پریفرم دارای انواع متفاوتی هستند. از جمله می توان قالب پریفرم جار، صادراتی، دهامه ۱۸، دهانه ۲۰، دهانه ۲۸، دهانه ۳۰، دهانه ۴۵، قالب پریفرم ادویه ها، قالب تولید مایع دستشویی و سایر موارد را نام برد. قابل ذکر است که در امر تولید این محصولات و استفاده از قالب های مورد نظر هیچ محدودیتی وجود ندارد و می توان انتظار متقاضیان را برطرف نمود. دهانه بطری ها امری مهم در امر انتخاب قالب می باشد.

قالب پریفرم

سخن پایانی

در این مقاله قالب پریفرم را به طور کامل معرفی نمودیم و درباره انواع آن و کاربرد آن ها توضیح داده سده. گروه صنعتی و تخصصی دقیق سازان پیشرو با گروه مجرب و سال ها تجربه در امر قالب سازی در تهران فعالیت دارد.

انواع قالب ها در این کارخانه تولید و عرضه خواهد شد. کیفیت را باید با محصولات ما امتحان کنید و با خیال راحت مورد استفاده قرار دهید.

Rate this post

Leave a Reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *