پل در قالب تزریق پلاستیک

پل در قالب تزریق پلاستیک

پل در قالب تزریق پلاستیک شامل دو بلوک فلزی هستند که در دو طرف صفحات پران و پست صفحه اصلی سنبه قرار می گیرند و ارتفاع آن ها با توجه به نیاز قالب تغییر می کند. گروه دقیق سازان پیشرو با کادر متخصص خود در طراحی و ساخت انواع قالب لاستیکی فعالیت دارد. از این رو این دانشنامه را برای آگاهی شما عزیزان به رشته تحریر در آورده است. برای فروش قطعات قالب تزریق پلاستیک می توانید با واحد فروش صحبت نمایید و استعلام بگیرید.

درباره پل در قالب تزریق پلاستیک چه می دانیم؟

پس از تولید قطعات پلاستیکی در قالب سازی تزریق پلاستیک، باید قطعه پلاستیکی به بیرون هدایت شود. برای این قسمت از کار از ثفحات پران و همچنین پران ها استفاده می شود. برای این کار و طی این مراحل باید فضایی وجود داشته باشد. پل در قالب تزریق پلاستیک این وظیفه را به عهده دارد. همان گونه که گفته شد پل ها دو‌ بلوک فلزی در دو سمت صفحات پران و پشت صفحه ی اصلی سنبه هستند. ارتفاع این پل ها بستگی به نیاز قالب دارد. در واقع باید در نظر گرفت که قطعه پلاستیکی به چه اندازه از قالب به بیرون هدایت شود.

پل در قالب تزریق پلاستیک
پل در قالب تزریق پلاستیک

در بعضی از قالب ها که طول و عرض بزرگتری دارند از استوانه ای به نام پل استفاده خواهد شد چرا که امکان دارد در مرکز صفحات سنبه و ماتریس خمش به وجود بیاید. دلیل این امر این است که عموما قطعه تولید شده در مرکز قالب و در واقع در فضای بین دو پل قرار دارد، از این رو فشار تزریق مواد مذاب دستگاه تزریق پلاستیک امکان دارد مرکز صفحه را خم کند. به عنوان مثال برای درک بهتر می توان ستون هایی را عنوان نمود که در زیر یک سقف قرار می گیرند و مانع از ریزش و خم شدن ساختمان می شوند.

جای بیشتر پل های کمکی در فاصله های مختلف بین پل اصلی و پشت صفحه سنبه قرار دارد. عموما پل ها به شکل استوانه های فلزی هستند اما ناگفته نماند که شکل های مختلفی از این پل ها را می توان مورد استفاده قرار داد.

در واقع این بخش از قالب را می توان قسمت متحرک آن به حساب آورد که هسته قالب در آن قرار دارد. این بخش همیشه به یک پران وصل است.

سیستم پران در کنار پل در قالب تزریق پلاستیک

سیستم پران سیستمی است که با کمک آن می توان پس از باز شدن قالب، قطعه را از درون قالب به بیرون هدایت نمود. در سیستم پران یک میله پران وجود دارد که قادر است صفحه پران را حرکت دهد. اما در صفحه پران نیز تعدادی پین وجود دارد. این پین ها در واقع میله های باریکی هستند که وارد هسته قالب می شوند و به قطعه پلاستیک تولید شده ضربه ای وارد می کنند و باعث می شوند که این قطعه به بیرون پرتاب شود.

برای حرکت صفحه و پین های پرام در قالب باید فضایی وجود داشته باشد. این فضا به وسیله دو پل در دو طرف صفحه پران به وجود می آید.  ارتفاع و اندازه این پل ها بستگی به ارتفاع قطعه دارد. همچنین به این نکته بستگی دارد که پین های پران به چه اندازه باید قطعه را به بیرون پرتاب نمایند‌ تا بتواند از قالب خارج شود. در قالب هایی که طول و عرض بیشتری دارند از پل استفاده خواهد شد. در تصویر ارائه شده می توانید پل را مشاهده نمایید.

برای دریافت خدمات قالب سازی کلیک گنید…!

قالب تزریق پلاستیک و اجزای آن

در این مقاله درباره پل در قالی تزریق پلاستیک صحبت شده است. در واقع این پل ها از اجزای قالب تزریق پلاستیک می باشند. اما علاوه بر این پل ها اجزای دیگری نیز در قالب های تزریق پلاستیک وجود دارند. از این اجزا می توان رینگی، بوش اسپرو، نازل های رانر، کفشک ها، صفحات پران، میله های پران، میله های بازگشت پران، تی اسلایدها و قفل کن ها را نام برد.

این قطعات کاملا استاندارد هستند و بعد از مونتاژ شدن می توانند قالب تزریق پلاستیک را به وجود بیاورند‌. با این قالب ها انواع قطعات پلاستیکی را می توان تولید نمود. در واقع باید گفت که این روش از قالب سازی رایج ترین و پر کاربرد ترین روش به حساب می آید. تولید انبوه با این روش به راحتی و در کمترین زمان ممکن انجام می شود.

پل در قالب تزریق پلاستیک
پل در قالب تزریق پلاستیک

سخن پایانی

گروه تخصصی دقیق سازان پیشرو با ارائه این مقاله درباره پل در قالب تزریق پلاستیک شما را با این قطعه آشنا می سازد. این گروه در زمینه طراحی و ساخت انواع قالب لاستیکی فعالیت های چند ساله دارد و با تجربه فراوان بهترین کیفیت را در اختیار مشتریان عزیز قرار خواهد داد. درباره فروش قطعات قالب تزریق پلاستیک می توانید با کارشناسان ما صحبت کنید.

بیشتر بخوانید: قالب تزریق پلاستیک چیست؟

Leave a Reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نیاز به راهنمایی داریدWhatsApp؟ ارتباط با ما