آشنایی با کارگاه های تولید قالب تزریق پلاستیکی

آشنایی با کارگاه های تولید قالب تزریق پلاستیکی

امروزه یکی از رایج ترین روش ها برای تولید قطعات پلاستیکی استفاده از قالب تزریق پلاستیک است .برای ساخت انواع قطعات پلاستیکی از دستگاه های تزریق استفاده میشود .در واقع مهمترین بخش کارگاه های تولید قطعات پلاستیکی قالب تزریق پلاستیک و دستگاه های تزریق هستند .

امروزه کارگاه های تولید قطعات پلاستیکی از دو بخش تشکیل شده اند . بخش اول  شامل دستگاه تزریق پلاستیک است و بخش دوم شامل تولید قالب تزریق پلاستیک است .

قالب ها در انواع گوناگون با اندازه و کاربری های مختلف ساخته می‌شوند و سپس بر روی دستگاه تزریق نصب میشود تا فرآیند تزریق و قطعه سازی به صورت کامل انجام شود .

امروزه دستگاه های تزریق پلاستیک از روش ها متفاوتی برای استفاده از قالب تزریق پلاستیک استفاده می شکنند.

یکی از متداول ترین روش ها روش تزریق پرفشار است که با استفاده از آن مواد مذاب پلاستیک به داخل قالب قطعه با فشار زیادی تزریق می شوند و باعث می‌شوند که قطعه پلاستیکی مورد نظر شکل گرفته و ساخته شود .

آشنایی با کارگاه های تولید قالب تزریق پلاستیک

معیارهای مناسب شناسایی و بررسی کارگاه قالب سازی برای قالب تزریق پلاستیک

امروزه برای شناسایی و انتخاب یک کارگاه تولید قالب تزریق پلاستیکی معیار ها و روش های زیادی وجود دارد . ما در اینجا سه مورد از مهمترین این معیار ها را به شما اعلام می کنیم .

1- در ابتدا شما باید هزینه تولید قالب تزریق پلاستیک ، کیفیت و جنس قالب را مورد بررسی قرار دهید .در واقع یکی از مهمترین بخش های تولید قطعات صنعتی هزینه اولیه تولید قالب است .

این نکته را باید به خاطر داشته باشد که هزینه قالب سازی اولیه مخصوص قالب تزریق پلاستیکی به هیچ عنوان ارزان قیمت نیست .

چرا که فرآیند تولید قالب بسیار سخت و پیچیده است و اگر حتی در اندازه و مقیاس ها اشتباهی رخ دهد قطعات تولید شده مناسب کار شما نخواهند بود و به اصطلاح قالب  مناسب تزریق نیست.

2- انتخاب یک کارگاه با تخصص مناسب شما برای استفاده از قالب تزریق پلاستیک و فرآیند تزریق پلاستیک . امروزه کارگاه های تزریق پلاستیک هر کدام به صورت تخصصی برای تولید یک محصول استفاده می شوند.

به عنوان مثال کارگاه های تولید محصولات دارویی هیچ وقت بر روی تولید اسباب بازی فعالیت نمی کنند .

شما باید بر اساس قالب تزریق پلاستیک خود و محصولی که مد نظر دارید مناسب ترین کارگاه را انتخاب کنید. همچنین دستگاه های تزریق پلاستیک نیز در هر کدام از این کارگاه ها متفاوت است .

3- مهارت قالب سازی برای تولید قالب تزریق پلاستیک از مهمترین بخش ها است . شما برای بررسی مهارت کارگاه تولید قالب تزریق پلاستیک خود باید نمونه کار های قبلی آنها را مشاهده کنید.

این نکته را به یاد داشته باشید که کارگاه تولید قالب شما باید در زمینه ساخت قالب تزریق پلاستیک مشابه نمونه کار داشته باشد .

مهارت قالب ساز باعث میشود که قلب شما با بهترین کیفیت و دقت ساخته شود و در نتیجه محصول نهایی شما که با استفاده از این قالب ساخته میشود نیز دارای کیفیت و ظرافت بالایی باشد.

آشنایی با کارگاه های تولید قالب تزریق پلاستیک

موارد تشخیص یک کارگاه قالب سازی مناسب

برای انتخاب یک کارگاه مناسب برای تولید قالب تزریق پلاستیک باید به موارد زیر نیز توجه کنید .
سطح دانش نفرات و متخصصین کارگاه قالب سازی باید بر اساس دانش روز بالا باشد. ساخت قطعات پیچیده به طرح های هندسی خاص نیازمند دانش بالایی در زمینه علوم ریاضی و هندسه دارد .

تجهیزات مورد استفاده برای تولید قالب تزریق پلاستیک نیز باید بروز باشند استفاده از تجهیزات قدیمی و مستهلک باعث میشود که کیفیت قالب ساخته شده برای شما کاهش پیدا کند .

توانایی فنی و دانش فنی تخصصی کارگاه تولید قالب تزریق لاستیک و تست آنها بر نرم افزار های طراحی و سه بعدی بروز دنیا مانند Solidworks و  Catia نیز باید در حد بالای باشد.

بررسی رزومه و تجربه قالب ساز نیز یکی از مواردی است که باید مورد توجه قرار گیرد . قالب سازی مورد نظر برای تولید قالب تزریق پلاستیک مد نظر شما باید از تجربه و توانایی کافی برخوردار باشد .

استفاده از مراکز آزمایش و تست قالب ساخته شده در کارگاه نیز یکی از مواردی است که شما باید مد نظر قرار دهید. قالب تزریق پلاستیک ساخته  شده باید در شرایط مختلف تست و بررسی شود تا در صورت بروز مشکل و خطا بتوان رفع عیب نمود .

پرس و جو از مشتریان سابق کارگاه های تولید قالب تزریق پلاستیک نیز می تواند به شما کمک کند تا از کیفیت نهایی قالب های ساخته شده توسط آنها اطمینان حاصل فرمایید.

آشنایی با کارگاه های تولید قالب تزریق پلاستیک

بعد از اینکه کارگاه مورد نظر خود را پیدا کرده اید باید در هنگام سفارش قالب تزریق پلاستیک خود موارد زیادی را مد نظر قرار دهید . ما در اینجا موارد ضروری و مناسب را به شما اعلام می کنیم .

در ابتدا باید با استفاده از واحد مهندسی کارگاه مورد نظر بخش های طراحی اولیه و نقشه قالب تزریق پلاستیک را بررسی کنید و بخش های مختلف و بخش های هندسی خاص قالب را مورد بررسی دقیق قرار دهید .

تماماً خطاها باید در این بخش رفع شوند تا شکل نهایی آماده قالب سازی شود . بعد از اینکه شکل نهایی قالب مورد تائید قرار گرفت باید فرآیند تولید قالب نیز آغاز گردو برای این کار باید بر اساس نوع استفاده  قالب تزریق پلاستیک از جنس  و مواد اولیه مناسب استفاده شود.

طبعی است که استفاده از مواد اولیه با کیفیت باعث میشود که طول عمر قالب افزایش پیدا کرد و هزینه های تولید قالب نیز کاهش پیدا کند.

https://fa.wikipedia.org/wiki/%D9%82%D8%A7%D9%84%D8%A8_%D8%AA%D8%B2%D8%B1%DB%8C%D9%82_%D9%BE%D9%84%D8%A7%D8%B3%D8%AA%DB%8C%DA%A9

Rate this post

Leave a Reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *