روش ترموفورمینگ

روش های ترموفورمینگ چیست؟

روش ترموفورمینگ برای قالب گیری و تهیه قالب جهت ساخت ظروف کاربرد دارد. گروه تخصصی دقیق سازان پیشرو بهترین قالب سازی تهران بوده و در زمینه طراحی و ساخت انواع قالب لاستیکی و همچنین قطعات پلاستیکی فعالیت دارد. جهت سفارش و اطلاع از قیمت ها می توانید با مشاوران ما تماس داشته باشید.

معرفی روش ترموفورمینگ

گفتنی است که روش ترموفورمینگ معروف ترین و کارآمدترین روش قالب سازی پیشرفته یا قالب گیری برای تولید ظروف می باشد. این روش بسیار راحت انجام می شود و هیچ گونه واکنش های شیمیایی در دستگاه های آن صورت نمی گیرد. در واقع این روش طی فرایندی چند مرحله ای انجام می گیرد. واژه ترمو نشان می دهد که برای نرم‌ کردن مواد اولیه از انرژی حرارتی استفاده می شود. در مورد واژه فورمینگ هم باید گفت که با به کارگیری نیروی فشار، خلا و حرارت اجسام مختلف را شکل می دهند.

پس تا این جای کار متوجه شدیم که ابتدا توسط حرارت مواد اولیه را نرم کرده و سپس تحت فشار و خلا به شکل اجسام می پردازند. باید گفت که این روش در صنعت بسیار کاربرد دارد و‌ نکته مثبت آن استفاده نکردن از مواد اضافه می باشد. دقت بالا و کیفیت زیاد از مزایای روش ترموفورمینگ به حساب می آید.

روش ترموفورمینگ

روش ترموفورمینگ چه کاربردهایی دارد

اکنون تا حدودی با روش ترموفورمینگ آشنا شدیم اما باید بدانیم که چه کاربردی دارد. این دستگاه ها در حوزه های مختلف و با کاربردهای گوناگون مورد استفاده قرار می گیرند. محصولات نهایی تولید شده با این دستگاه ها نیز ویژگی ها و قابلیت های خاص خود را دارند.

برای دریافت خدمات قالب سازی صفر تا صد کلیک کنید….!

تولید ظروف یک بار مصرف با روش ترموفورمینگ

قابل ذکر است که تولید ظروف یک بار مصرف از عمده ترین و پر کاربرد ترین استفاده ها از روش ترموفورمینگ می باشد. برای تولید این ظروف از مواد پلاستیکی و فوم استفاده می شود. ظرف های از جمله لیوان و ظروف در باز تا مدل های در بسته و ظروف حمل غذا توسط این دستگاه ها تولید خواهد شد.

دستگاه های ترموفورمینگ برای بسته بندی مواد غذایی

امروزه مواد غذایی بیشتر در ظروف پلاستیکی بسته بندی می شوند. لزوم این کار قالب سازی و تولید این ظروف می باشد. این ظروف با قالب های پیش‌ ساخته تولید می شوند. روش ترموفورمینگ برای این کار بسیار کاربردی می باشد. اما همه می دانیم که نوع بسته بندی ها و اندازه بسته ها بسیار متفاوت است. پس قالب ها نیز باید متفاوت باشد. بنابرای در دستگاه ترموفورمینگ قالب ها تغییر می کند.

بسته بندی انواع دارو با روش ترموفورمینگ

به کار گیری روش ترموفورمینگ برای بسته بندی دارو ها سبکی کاملا متفاوت دارد. برای این کار از مواد پلاستیکی و پی وی سی استفاده می شود. همان گونه که می دانید قرص ها باید در بسته های حباب دار نگه داری شود‌ اما داروهای دیگر قالب متفاوت تری نیاز دارند‌. بنابراین نوع قالب ها در میز دستگاه ترموفورمینگ تغییر پیدا می کند.

تولید استخر های پلاستیکی بزرگ

شاید برای شما جالب باشد که یکی از کاربردهای مهم روش ترموفورمینگ تولید استخرهای پلاستیکی بزرگ و کوچک می باشد. برای طراحی و تولید این استخرها نیز نوع و اندازه دستگاه و قالب ها تفاوت دارد. اما باید گفت که اساس و کلیت کار یکسان است.

به کار گیری دستگاه ترموفورمینگ در تولید یخچال و فریزر

در یخچال ها و فریزرها در بخش داخلی بدن فلزی، مواد عایق وجود دارد و پس از آن یک لایه پلاستیکی به نام لاینر مشاهده می شود. تولید این لایه ها با روش ترموفورمینگ صورت می گیرد.

تولید قالب های سه‌ بعدی با روش های ترموفورمینگ

قالب های سه بعدی در دستگاه های پیچیده کاربرد دارند. همچنین در تولید اسباب بازی ها مورد استفاده قرار می گیرد. برای تولید این قالب های سه بعدی پلاستیکی از روش ترموفورمینگ استفاده خواهد شد.

روش ترموفورمینگ

نکته مهم دریاره این روش و دستگاه های مربوطه

اکنون با روش ترموفورمینگ، دستگاه و کاربردهای آن آشنا شده اید. باید گفت که اصول اولیه در این‌ روش کاملا یکسان بوده و تفاوت خاصی با هم ندارند. اما ابعاد و نوع قالب باعث ایجاد تفاوت هایی در دستگاه ها می شود. تغییر قالب ها در میز دستگاه، تولید کالای متفاوت را در پی دارد.

بیشتر بخوانید: قالب سازی چیست؟

سخن پایانی

آشنایی با روش ترموفورمینگ به شما نشان داد که از چه روشی در تولید ظروف یک‌ بار مصرف و سایر موارد استفاده می شود. طراحی و ساخت انواع قالب لاستیکی و قطعات پلاستیکی توسط گروه دقیق سازان پیشرو به عنوان برترین قالب سازی تهران از افتخارات این گروه می باشد. با ما باشید و از مطالب ما استفاده نمایید.

Rate this post

Leave a Reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *